Pszczoły

We Wrześni kilkaset osób “ratowało pszczoły”

Kilkuset mieszkańców Wrześni wzięło udział w poniedziałek w akcji pod hasłem „Ratujmy pszczoły!”.

Akcja została zorganizowana przez przedszkole Miś Uszatek we Wrześni. A biorąc pod uwagę fakt, że edukacja dotycząca problematyki pszczelarskiej jest nie tylko niezwykle ważna, ale ostatnio także modna, do dzieci i przedszkolanek dołączyli nie tylko rodzice i dziadkowie, ale także licealiści oraz urzędnicy z gminy i powiatu. W sumie uczestniczyło w niej kilkaset osób!

Uczestnicy tego niezwykłego happeningu zatańczyli na miejskim rynku „taniec pszczoły” oraz zaapelowali o to, by chronić pszczoły miodne i dzikich zapylaczy. Jak powiedziała serwisowi www.wrzesnia.info.pl dyrektorka przedszkola Miś Uszatek, pani Małgorzata Kowalska: Apelujemy do rolników o ograniczanie oprysków, a do wszystkich, aby dbali o dzikie roje i ule. Nie musimy ich niszczyć, gdy napotykamy je na działkach czy w ogrodach, możemy zawiadomić straż pożarną, która je przeniesie.

W ramach akcji planowane jest także nasadzenie roślin miododajnych.

Akcja we Wrześni to kolejny dowód na to, że edukacja ekologiczna dotycząca aspektów związanych z ochroną owadów zapylających jest coraz częściej przedmiotem lokalnych, oddolnych inicjatyw. A jak wiemy, takie właśnie akcje przynoszą najlepszy skutek. Warto więc brać przykład właśnie z takich akcji i organizować je jak najczęściej.

 

 

///źródło: http://wrzesnia.info.pl/artykul/tance-i-smiechy-z-powazna-sprawa-w-tle-dzieci-i-dorosli-razem-ratuja-pszczoly