Biuro

Pszczelarstwo wkroczyło do biur – raport “Trendy w sektorze biurowym – 2018”

Ludziom żyjącym w miastach, pozbawionym dostępu do przyrody trudniej osiągnąć oraz utrzymać zdrowie psychiczne i fizyczne. Pracującym w biurach, które są pozbawione elementów łączących człowieka z przyrodą, trudniej zaś osiągnąć wystarczająco wysoką produktywność. Ma to odbicie w nowoczesnych trendach tworzenia przestrzeni do pracy.

Według raportu “Trendy w sektorze biurowym – 2018” przygotowanego przez firmę doradczą Knight Frank, projektowanie przestrzeni biurowej w coraz większym stopniu obejmuje elementy połączenia człowieka z naturą. Nowoczesne biurowce powinny zapewnić pracującym w nich osobom nie tylko odpowiednią technologię i wysoki komfort, ale także kontakt z przyrodą.

Trendy w projektowaniu nowoczesnej przestrzeni biurowej są związane nie tylko z tym, aby wokół biur znajdowała się zielona przestrzeń, ale także wyraża się dbałością o odpowiedni dobór roślin, które przyciągałyby takie owady jak motyle, trzmiele czy pszczoły. Tworząc tym samym nie tylko piękny, ale i spójny ekosystem. W obecne trendy tworzenia przestrzeni biurowej trwale wpisały się także pszczoły. Miejskie pasieki na dachach lub w najbliższych okolicach biurowców nikogo już nie dziwią. Z każdym rokiem, także w Polsce, powstają kolejne “biurowe pasieki”.

Jednym z wzorcowych obiektów tego typu jest Myhive Nimbus, warszawski obiekt biurowy, w którym zapewniono pracownikom bliski kontakt z naturą. W recepcji obiektu znajdują się  ściany pokryte roślinami, na tarasach rosną drzewa, a na dachu biurowca znajduje się pięć uli, w których żyje 250 tysięcy pszczół.

Raport “Trendy w sektorze biurowym – 2018” znajdziesz tutaj: www.content.knightfrank.com/research/1584/documents/pl/trendy-w-sektorze-biurowym-2018-5782.pdf